Szukaj
Close this search box.

HOME / SINGLE POST

BLOG POST

seriale podobne do bridgertonowie

Znaleziony temat: seriale podobne do bridgertonowie

Seriale podobne do „Bridgertonów” – poradnik dla miłośników kostiumowych produkcji

„Bridgertony” to jedna z najpopularniejszych kostiumowych produkcji ostatnich lat. Jej połączenie romantycznej historii, intrygujących bohaterów i przepięknych strojów zdobyło serca widzów na całym świecie. Jeśli jesteś fanem tego serialu i szukasz podobnych produkcji, które dostarczą Ci równie dużo emocji i wciągną w świat XIX-wiecznej arystokracji, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy listę seriali, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

1. „Duma i uprzedzenie” (2005)
Ekranizacja klasycznej powieści Jane Austen, która przenosi nas w czasy angielskiej arystokracji. Romantyczna historia miłości Elizabeth Bennet i pana Darcy’ego w pięknych sceneriach i z doskonałą obsadą aktorską.

2. „Wiktoria” (2016-2019)
Serial opowiadający historię królowej Wiktorii, która zasiadła na brytyjskim tronie w wieku 18 lat. Produkcja ukazuje nie tylko jej życie prywatne, ale również polityczne i społeczne wydarzenia tamtych czasów.

3. „Poldark” (2015-2019)
Akcja serialu rozgrywa się w XVIII-wiecznej Kornwalii. Główny bohater, Ross Poldark, powraca z wojny, aby odbudować swoje życie i rodzinne dobra. Historia miłosna, walka o sprawiedliwość i piękne krajobrazy to główne atuty tej produkcji.

4. „Wspaniała pani Maisel” (2017-2021)
Choć nie jest to kostiumowa produkcja, to z pewnością przypadnie do gustu fanom „Bridgertonów”. Akcja serialu rozgrywa się w latach 50. XX wieku i opowiada historię Miriam „Midge” Maisel, która postanawia zostawić swoje dotychczasowe życie i spróbować swoich sił jako stand-up comedian.

5. „Dowton Abbey” (2010-2015)
Serial przenosi nas do londyńskiego domu arystokratycznego Crawleyów na początku XX wieku. Opowieść o życiu i relacjach mieszkańców tego domu, ich tajemnicach i codziennych problemach.

6. „Sanditon” (2019)
Serial oparty na nieukończonej powieści Jane Austen. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym kurorcie Sanditon, gdzie bohaterka, Charlotte Heywood, poznaje różne postacie i staje się świadkiem ich miłosnych perypetii.

7. „The Crown” (2016-2022)
Produkcja opowiadająca historię brytyjskiej rodziny królewskiej od czasów panowania Elżbiety II. Serial skupia się nie tylko na życiu monarchii, ale również na wydarzeniach politycznych i społecznych, które miały miejsce w tamtych czasach.

8. „Harlots” (2017-2019)
Serial przenosi nas do Londynu XVIII wieku, gdzie śledzimy losy prostytutek i ich rodzin. Produkcja ukazuje nie tylko ciemne strony tamtego społeczeństwa, ale również walkę o przetrwanie i godność.

9. „Tabu” (2017-2022)
Historia Jamesa Keziaha Delaney’a, który powraca do Londynu po latach spędzonych w Afryce. Wkrótce odkrywa, że odziedziczył po ojcu tajemnicze ziemie w Ameryce, które są przedmiotem pożądania wielu osób.

10. „Outlander” (2014-2022)
Serial oparty na bestsellerowej serii powieści Diany Gabaldon. Akcja rozgrywa się w Szkocji w XVIII wieku i opowiada historię Claire Randall, która przenosi się w czasie i staje się częścią konfliktów tamtych czasów.

To tylko kilka propozycji

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: seriale podobne do bridgertonowie

Serwis www.serialesrebrnegoekranu.pl Testowy podgląd tekstu reklamy www.serialesrebrnegoekranu.pl.
serialesrebrnegoekranu.pl
Serwis www.serialesrebrnegoekranu.pl Testowy podgląd tekstu reklamy www.serialesrebrnegoekranu.pl.
serialesrebrnegoekranu.pl
Serwis www.serialesrebrnegoekranu.pl Testowy podgląd tekstu reklamy www.serialesrebrnegoekranu.pl.
serialesrebrnegoekranu.pl