Szukaj
Close this search box.

HOME / SINGLE POST

BLOG POST

filmy których akcja toczy się we włoszech

Znaleziony temat: filmy których akcja toczy się we włoszech

Poradnik: Najlepsze filmy, których akcja toczy się we Włoszech

Jeśli jesteś miłośnikiem włoskiej kultury, krajobrazów i kuchni, to na pewno zainteresują Cię filmy, których akcja rozgrywa się we Włoszech. W tym artykule przedstawiamy kilka propozycji, które możesz znaleźć na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO Polska, ipla czy Player TVN.

1. „La Dolce Vita” (1960)
To klasyczny film w reżyserii Federico Felliniego, który ukazuje życie bogatych i sławnych w Rzymie. Główny bohater, Marcello, jest reporterem plotkarskiego dziennika i próbuje odnaleźć sens w swoim życiu. Film jest prawdziwą podróżą przez włoską stolicę i pokazuje jej niepowtarzalny klimat.

2. „Włoska robota” (1999)
Komedia w reżyserii Guya Ritchiego, która przenosi nas do świata włoskich gangsterów. Akcja toczy się w Mediolanie, gdzie dwie grupy przestępcze rywalizują o kontrolę nad miastem. Film wyróżnia się charakterystycznym stylem reżysera oraz doskonałą obsadą, w której występują m.in. Brad Pitt, Benicio Del Toro i Jason Statham.

3. „Pod słońcem Toskanii” (2003)
To romantyczna komedia, której akcja rozgrywa się w malowniczej toskańskiej wsi. Główna bohaterka, Frances, po rozwodzie postanawia rozpocząć nowe życie we Włoszech. Film ukazuje piękno włoskiej prowincji oraz historię miłosną, która rozwija się wśród winnic i pól oliwnych.

4. „Włoski dla początkujących” (2000)
Ten duński film opowiada historię grupy ludzi uczących się języka włoskiego w Kopenhadze. Główna bohaterka, Karen, postanawia wyjechać do Włoch, aby pogłębić swoje umiejętności językowe. Film jest pełen humoru, a jednocześnie ukazuje włoską kulturę i piękno kraju.

5. „Rzym” (2005-2007)
To serial telewizyjny, który składa się z dwóch sezonów. Akcja toczy się w Rzymie i opowiada historię kilku postaci, które łączy wspólny apartament. Serial jest pełen emocji, tajemnic i intryg, a jednocześnie ukazuje włoską stolicę w niezwykły sposób.

Wszystkie wymienione filmy i serial można znaleźć na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO Polska, ipla czy Player TVN. Jeśli jesteś fanem włoskiej kultury, na pewno znajdziesz w nich wiele inspiracji i niezapomnianych widoków.

Ciesz się włoskim klimatem, nie wychodząc z domu!

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: filmy których akcja toczy się we włoszech

Serwis www.serialesrebrnegoekranu.pl Testowy podgląd tekstu reklamy www.serialesrebrnegoekranu.pl.
serialesrebrnegoekranu.pl
Serwis www.serialesrebrnegoekranu.pl Testowy podgląd tekstu reklamy www.serialesrebrnegoekranu.pl.
serialesrebrnegoekranu.pl
Serwis www.serialesrebrnegoekranu.pl Testowy podgląd tekstu reklamy www.serialesrebrnegoekranu.pl.
serialesrebrnegoekranu.pl