HOME / SINGLE POST

BLOG POST

filmy których akcja toczy się w paryżu

Znaleziony temat: filmy których akcja toczy się w paryżu

Paryż – miasto miłości, romantycznych spacerów nad Sekwaną i przepysznych croissantów. To również miejsce, które od lat stanowi inspirację dla wielu twórców filmowych. Jeśli jesteś fanem francuskiej stolicy i chciałbyś zanurzyć się w jej klimacie, mamy dla Ciebie listę filmów, których akcja toczy się właśnie w Paryżu.

1. „Północ, Północny Zachód” (1959) – klasyczny thriller Alfreda Hitchcocka, którego akcja rozgrywa się zarówno w Paryżu, jak i w innych europejskich miastach. To historia szpiega, który próbuje udaremnić zamach terrorystyczny.

2. „Amélie” (2001) – urocza komedia romantyczna o młodej kelnerce, która postanawia pomagać innym ludziom w spełnianiu ich marzeń. Film ten doskonale ukazuje urokliwe zakątki Paryża i wprowadza nas w magiczną atmosferę miasta.

3. „Paryż, je t’aime” (2006) – to zbiór krótkometrażowych filmów, które łączy jedno – miłość do Paryża. Każda historia dzieje się w innym miejscu w mieście i pokazuje różne aspekty życia w stolicy Francji.

4. „Paryż może poczekać” (2008) – romantyczna komedia o dwójce Amerykanów, którzy przypadkowo spotykają się w Paryżu i spędzają razem niezapomniane chwile. Film ten doskonale ukazuje piękno miasta i wprowadza nas w klimat francuskiej miłości.

5. „Północny pociąg do Paryża” (2013) – film oparty na prawdziwej historii, która rozgrywa się w czasie II wojny światowej. To historia grupy bohaterów, którzy ryzykują życie, aby ocalić setki dzieci przed nazistami.

6. „Paryż, Texas” (1984) – film Wima Wendersa, który opowiada historię człowieka, który po latach niespodziewanie wraca do swojej rodziny. To piękna opowieść o poszukiwaniu tożsamości i zgubionej miłości.

7. „Paryż w słońcu” (1995) – komedia romantyczna o dwóch Amerykankach, które postanawiają spędzić wakacje w Paryżu. Film ten ukazuje zarówno piękno miasta, jak i różnice kulturowe między Francją a Stanami Zjednoczonymi.

8. „Paryż, Paryż” (2008) – film zrealizowany przez Christophe’a Honoré, który opowiada historię trzech par, których losy splatają się w Paryżu. To film o miłości, tęsknocie i marzeniach.

9. „Paryż, Texas” (1984) – film Wima Wendersa, który opowiada historię człowieka, który po latach niespodziewanie wraca do swojej rodziny. To piękna opowieść o poszukiwaniu tożsamości i zgubionej miłości.

10. „Paryż w słońcu” (1995) – komedia romantyczna o dwóch Amerykankach, które postanawiają spędzić wakacje w Paryżu. Film ten ukazuje zarówno piękno miasta, jak i różnice kulturowe między Francją a Stanami Zjednoczonymi.

Jeśli jesteś miłośnikiem Paryża, te filmy na pewno przypadną Ci do gustu. Przenieś się wraz z bohaterami do magicznego miasta miłości i pozwól sobie na chwilę oderwać od rzeczywistości. A może nawet zainspirują Cię do samodzielnego zwiedzania Paryża i odkrywania jego ukrytych zakątków. Ciesz się filmową podróżą do stolicy Francji!

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: filmy których akcja toczy się w paryżu